Световна и европейска шампионка по кану-каяк е спортист №1 на Пловдив за 2015 г.

Публикувана 16.12.2015 16:34

Световната и европейска шампионка в едноместното кану Станилия Стаменова е спортист № 1 на Пловдив за 2015 г. Софиянката, която се състезава за СККК Тракия, събра 296 точки в традиционната анкета на Община Пловдив и бе наградена лично от кмета на града Иван Тотев по време на Бала на спортиста снощи в Новотел "Пловдив". 28-годишната възпитаничка на треньора Николай Бухалов изпревари с 35 точки втората в крайното класиране Габриела Петрова от СКЛА Локомотив (Пд), която през този сезон спечели сребърен медал на европейското в зала и остана четвърта в тройния скок на световното на открито в Пекин. Трети със 129 т.  е друг състезател на троен скок - Георги  Цонов, който грабна среброто на шампионата на Стария континент до 23 години, а четвърти остана европейският шампион по спортна стрелба с пушка Антон Ризов.

При младите таланти на първо място с 222 т. е Йото Христов - трети на европейското и втори на световното по борба класически стил. На второ и трето място се наредиха представителите на гребните спортове в лицето на кануиста Ангел Кодинов със 197 т. и гребкинята Десислава Георгиева със 194 т. Ангел стана трети на световно и носител на два сребърни медала и един бронз на европейско, Деси е втора на европейско и трета на световно. На призьорите от двете десетки и техните треньори бяха раздадени парични премии в общ размер на 13 000 лв., като Станилия Стаменова получи 1000 лв., а Йото Христов - 800 лв.  

ТОП 10 НА ПЛОВДИВ

МЪЖЕ И ЖЕНИ:

1. Станилия Стаменова, кану-каяк, СККК Тракия     296 точки

2. Габриела Петрова, лека атлетика, СКЛА Локомотив   261

3. Георги Цонов, лека атлетика, СКЛА Ботев      129

4. Антон Ризов, спортна стрелба, АСК Тракия   122

5. Александър Команов, карате, СК Ронин   121

6. Валери Димитров, карате, АСКК Тракия   108

7. Мирела Чилингирова, таекуон-до, АСТК Тракия     98

8. Нина Рангелова, плуване, ЖПК Младост 91     80

9. Цветана Пиронкова, тенис, СК Пиронкови       75

10. Димитър Рангелов, сумо, СК Атлетик      59

 

МЛАДИ ТАЛАНТИ

1. Йото Христов, борба, СКБ Локомотив     222 точки

2. Ангел Кодинов, кану каяк, СККК Чипилски    197

3. Десислава Георгиева, гребане, ГК Черпоков    194

4. Лиляна Георгиева, лека атлетика, СКЛА Тракия    178

5-6. Иван Пановски, сумо, СК Атлетик     121

5-6.  Виктория Радева, шахмат, ШК Спартак   121

7. Иван Киселаров, бокс, БК Ботев     108

8. Александър Костадинов, карате, АСКК Тракия    82

9. Петя Аршинкова, тенис, ТК Локомотив     79

10. Димитър Узунов, Ивайло Иванов, Стефан Иванов, Георги Димитров, Станислав Драмов, волейбол, Виктория волей   48.

Източник: Gustosport.bg