Наградиха ученици в конкурс за Златния век

Публикувана 08.11.2019 14:11

Връчиха днес наградите от конкурса за съчинение и рисунка на тема: „Приносът на Цар Симеон Велики и Златния век за развитието на българската култура“.

Конкурсът, организиран от НБ „Иван Вазов“, Община Пловдив и Регионално управление на образованието Пловдив, бе насочен към учениците от първи до единадесети клас на общинските, държавните и частните училища.

Поводът – 1155 г. от рождението на Цар Симеон Велики, 140 г. от създаването на НБ „Иван Вазов“, Деня на народните будители и Пловдив – Европейска столица на културата. В конкурса участваха 150 рисунки и 60 съчинения.

Наградените:

СЪЧИНЕНИЕ

I – IV клас

1 място – Александър Фасулков – СУ „Св. Софроний Врачански“

2 място -  Калина Миланова – НУ „Петко Р. Славейков“

3 място – Борис Янчелов – СУ „Св. Софроний Врачански“

Поощрения

Мария Керкелова – СУ „Св. Софроний Врачански“

Васиана Богоева – ОУ „Димитър Димов“

V – VII клас

1 място – Калин Исаков – ОУ „Яне Сандански“

2 място – Виктория Нейкова – СУ „П.К. Яворов“

3 място – Мария Йорданова – ОУ „Д-р Петър Берон“

Поощрения

Никол Мелоян – Професионална гимназия по хранителни технологии и техника

Мария Аврейска – СУ „П.К. Яворов“

Божидара Тошева – СУ „П.К. Яворов“

Специална награда

Стефан Гайдаров – ОУ „Алеко Константинов“

VIII – XII клас

1 място – Маринела Гетова – Професионална гимнази по хранителни технологии и техника

2 място – Виктория Спасова – ХГ „Св.св. Кирил и Методий“

3 място - Теодора Цветкова – Национална търговска гимназия

РИСУНКА

I – IV клас

1 място – Симона Говедарова – НУ „Св. Климент Охридски“

2 място Мария Мандевска – СУ „Св. Софроний Врачански“

2 –

 

Поощрения

Жаклин Чукалова – British International School Clasic

Моника Асенова – СУ „Симон Боливар“

Рая Петкова – НУ „П.Р.Славейков“

Катерина Валджиева – СУ „Симон Боливар“

V – VII клас

1 място -  Зорница Бонева – СУ „Цар Симеон Велики“

2 място -  Ива Сендова – ОУ „Димитър Талев“

3 място – Ива Цветкова – ОУ „Димитър Талев“

Поощрения

Ивана Пашикова – ОУ „Райна Княгиня“

Никол Пашова СУ „Св. Константин-Кирил Философ“

Стефка Палдъмова – СУ „Цар Симеон Велики“

VIII – XII клас

1 място – Йоанна Димитрова – Национална търговска гимназия

2 място – Николай Хачапуридзе – ХГ „Св. Св. Кирил и Методий“

3 място Никола Колев – Професионална гимназия по битова техника

Поощрения

Димитър Динчев – СУ „Цар Симеон Велики“

Ангел Николов – Професионална гимназия по туризъм „Проф.д-р Асен Златаров“

На отличените бяха връчени грамоти, книги, пособия за рисуване.

С рисунките е експонирана изложба във фоайе Изкуствотека – ет.2 на библиотеката.

Източник: GustoNews